Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

IntoKino | 28/11/2021

Scroll to top

Top

Współczesna Rodzina, ang. Modern Family, USA

Współczesna Rodzina, ang. Modern Family, USA

Dla wszystkich obawiających się dżendera skrytego pod kamieniem, za zasłonką i w porannej owsiance, Amerykanie wyprodukowali serial „Modern Family”. Wszystkie tematy, mniej lub bardziej tabu, wyeksponowane są tu w pierwszym rzędzie. Kluczem do ich prezentacji jest niepohamowana ironia i sarkazm. Proponuję zatem podczas projekcji jeść głównie posiłki mocno rozwodnione, co aby nie udławić się ze śmiechu, gdyż spontaniczna, głupkowata radość to podstawowe uczucia  jej towarzyszące.

Współczesna rodzina składa się z seniora rodu, ożenionego z dużo młodszą, latynoską pięknością, także z „prawdziwej amerykańskiej rodziny” jego córki i jej dziarskiego męża z trójką dorastających dzieci oraz gejowskim związkiem syna, decydującym się na adopcje… Już słyszę włosy rwane z głowy (czy włosy rwane z głowy wydają dźwięk?). Jednak za oceanem serial jest już ikoną i słusznie, gdyż jego doskonale wyważony humor obśmiewający zarówno stereotypy oraz ludzkie i partnerskie słabości, czyni z serialu demokratyczną laurkę.

W jednej z głównych ról Ed O’neill znany przede wszystkim ze słynnego serialu lat 80. o rodzinie Bundych. Natychmiast jednak przełamuje wszelkie skojarzenia otoczony całą gromadą równorzędnych postaci. Humor dotyczy zarówno obyczajowości jak i codziennych, przypadkowych spraw i zdarzeń – patrząc z sympatią i bezwzględną wnikliwością na amerykańskie społeczeństwo. A przewodnikiem – bardzo praktycznych, bo 20-kilku minutowych odcinków – jest równouprawniony śmiech.

Tytuł: Współczesna Rodzina, ang. Modern Family
Premiera: 2009 –
Ilość sezonów: 5
Aktorzy: Ed O’neill, Sofia Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell,  Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet,  Rico Rodriguez
Produkcja: USA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.