Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

IntoKino | 17/08/2018

Scroll to top

Top

Info

IntoKino zajmuje się popularyzacją dobrego kina. Wychodzę z założenia, że oglądanie każdego filmu ma dawać satysfakcję, dlatego przede wszystkim przybliżam tytuły, które wytrzymują próbę czasu i nie pozwolą usnąć przed ekranem (choć znajdą się i takie, których nie łyka się jak porannej kawy.) Staram się nie zdradzać w opisach żadnych kluczowych momentów fabuły, czy znamiennych detali. Sam z obawą czytam współczesne recenzje, często będące skrótem scenariuszowym, dlatego ważę każde słowo. Przy okazji bieżącego repertuaru kinowego zdarza mi się coś skrytykować, ale tylko w wyjątkowych wypadkach. Generalnie teksty dotyczą jedynie dobrych filmów i mają charakter bardziej publicystyczny niż filmoznawczy. Zapraszam.


Kino Konesera – podstawowa kategoria na IntoKino. Wszytko co dobre, znane i nieznane, oryginalne i ciekawe – i na pewno warte poznania.

Dobre Kino – kategoria przedstawiająca filmy uniwersalne, dobre+/bardzo dobre, których seanse przyniosą pełną satysfakcję.

Klasyka Kina – zbiór filmów, które zaznaczyły swoją obecność w historii – dzięki oryginalności, przełomowej formie i mocy wpływającej na rozwój kina.

Notatki Kinowe – tu piszę o filmach, które widziałem w kinie i uznałem, że trzeba o tym napisać – czyli jest to kategoria spraw bardziej bieżących. Może się zdarzyć, że będę przestrzegał przed jakimś tytułem, ale tylko w sytuacji, gdy nie będę mógł sobie odmówić komentarza.

Dokumentalny – zakładam, że nazwa kategorii mówi sama za siebie.

Seriale – wybór seriali jest specyficzny, tzn. wymieniam tylko te, które mają formę zbliżoną do fillmowej i są bezbłędne scanariuszowo. Jeśli chodzi o sitcomy, które mają z góry określoną formę plastyczną, to umieszczam tylko te naprawdę wyjątkowe

Prócz tego wrzucam od czasu do czasu plakaty filmowe i video (zwiastuny, dokumenty TV wygrzebane w sieci, itp.)

Potrzeba czasu, by jakkolwiek wyczerpać podstawową pulę znanych i docenianych filmów, i uznać ją za reprezentatywną, dlatego sukcesywnie będę dodawał kolejne tytuły. Wszelkie podpowiedzi i komentarze są mile widziane.


O Autorze (czyli Paweł W.) : Autor pisze z wewnętrznej potrzeby – ma to związek z zainteresowaniami i wykształceniem (tzw. Kulturoznawstwo) – moje życie zawodowe powędrowało w inne rejony. Dlatego wybór i ocena filmu wynikają jedynie z własnego gustu. Gdy piszę i nie tylko, jak zawsze nad głową unosi się złowieszczo iglica Pałacu Kultury (i Nauki) w Warszawie.

Kontakt przez FB lub na intokino@gmail.com, gdyż skrzynka na tytułowej domenie została zaspamowana na wieki wieków i nie wiem kiedy się z tego wygrzebię (obok formularz kontaktowy >>>)