Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

IntoKino | 19/09/2020

Scroll to top

Top

House of Cards (USA)

House of Cards (USA)

Jeden z najgłośniejszych seriali politycznych ostatnich lat wprowadza na salony najważniejszej stolicy świata, włączając jej brudne zakamarki i bezlitosną walką o władzę. Kevin Spacey przypomina się widzom w roli demonicznego kongresmena, działającego w stylu rozgrywającego meczu futbolu amerykańskiego. Taktyka współgra zatem z prymitywną siłą mięśni. Frank Underwood (Spacey) nie jest jednak jedynym obecnym na boisku. Dziennikarze, lobbiści i inni kongresmeni tworzą klasyczną rodzinę, która dobrze wygląda tylko na zdjęciu. W roli żony i współrozgrywajacej Robin Wright.

Z kilku ważnych powodów warto wspomnieć o „House of Cards” i na pewno można pokusić się o jego poznanie – mimo stosunkowo powszechnej opini, iż nie jest aż tak dobry, jak jest o nim głośno. Decydujący zarzut wydaje się być taki, iż serial jest klasycznym przykładem, gdy „lepsze” jest wrogiem „dobrego”. Mówiąc konkretnie, kilka pierwszych odcinków wgniata w podłogę, by następnie obniżać poziom zbyt pospiesznym rozwijaniem i zamykaniem kolejnych wątków. Wygląda to tak, jakby producenci nie przewidzieli sukcesu i całą historię postanowili opowiedzieć w 1. sezonie, miast dać nam się trochę porozkoszować atmosferą zgniłego Waszyngtonu. Dodatkowo, bardzo realistyczna atmosfera amerykańskiej polityki urywa się wydarzeniami, zamieniajacymi opowieść przede wszystkim w thriller, bez racjonalnego umocowania w codziennej polityce. A szkoda, bo atmosfera „okrutnie” wysublimowanej walki o władzę i wpływy w kilku pierwszych odcinkach jest niepowtarzalna.

Co ciekawe, serial został wyprodukowany przez Netflix – internetowy serwis wypożyczający filmy online oraz prowadzący ich wysyłkową sprzedaż. Wszystkie odcinki perwszego sezonu miały premierę w ciągu jednego dnia, będąc po prostu udostępnione do oglądania online dla posiadających abonament. Nadchodzący sezon drugi będzie miał premierę 14 lutego 2014 r. – niestety w Polsce serwis Netflix ciągle nie jest aktywny, utrudniając tym samym dostęp do prostych i legalnych rozwiązań, by móc obejrzeć serial w tym samym czasie co reszta cywilizowanego świata.

Tytuł: House of Cards
Premiera: 2013
Ilość sezonów: 1
Aktorzy: Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara
Produkcja: USA

 

Zajawka 1. sezonu
http://www.youtube.com/watch?v=leVgfjgOeJs

 

W pierwszym sezonie sporo się działo, Robin czeka na dogrywkę w sezonie numer 2…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.